Logo izolace | Aerogel

Spaceloft®

Spaceloft je flexibilní, nanoporézní, aerogelový tepelně izolační materiál, který při malé spotřebě místa dokáže značně snížit energetické ztráty a zároveň jen nepatrně zmenšit interiér budov. Použití nalézá všude tam, kde pro nedostatek prostoru nelze dosáhnout požadovanou tepelnou izolaci jiným způsobem. Například jako izolace parapetů, ostění, roletových schránek, překladů, skrytých dešťových svodů, ale také jako celoplošná izolace u historických objektů a rekonstrukcí podlah.

Pro jedinečné vlastnosti, jako je extrémně malá tepelná vodivost, vysoká flexibilita, zvýšená pevnost v tlaku, vodoodpudivá úprava a paropropustnost, je Spaceloft ideální výrobek pro každého, kdo hledá špičkovou tepelnou izolaci.

Díky použití patentované nanotechniky má izolační látka Spaceloft nejlepší tepelně-izolační vlastnosti v oboru a přitom jde o výrobek, který se snadno zpracovává a neohrožuje životní prostředí.

Spaceloft je dodáván v tloušťce 5 a 10mm a dále v jejich násobcích ve formě rouna bez povrchové úpravy, nebo jednostranně zpevněný perlinkou pro snadné kotvení a omítání.

Výhody:

  • Dokonalá tepelná izolace – Až pětinásobně lepší tepelná izolace než běžné tepelně izolační výrobky
  • Jednoduchá a rychlá instalace – Snadno stříhatelný a formovatelný do požadovaných tvarů, těsných zakřivení a prostorů s omezeným přístupem
  • Pevná struktura – Materiál je jemný a ohebný, ale s výborným odpružením. Spaceloft® se vrací do původního stavu i po stačení 55kPa
  • Hydrofobní, ale difúzně otevřený - Spaceloft® odpuzuje vodu, ale propouští vodní páru

Unikátní vlastnosti:

Vlastnost Hodnoty
Tloušťka 10, 20, 30, 40, 50, 60 mm
Formát 1450 mm x šířka dle požadavků
Tepelná vodivost - λ 0,015 W/m.K
Objemová hmotnost 150 kg/m3
Hydrofobní Ano
Faktor difuzního odporu - µ 5
Třída reakce na oheň C, s1, d0
Použitelné teploty -100°C až +200 °C
Pevnost v tahu větší než 200 kPa
Pevnost v tlaku při 10% stlačení větší než 80 kPa
Barva šedá